logo1

MIEJSKO - GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W ZŁOCIEŃCU

logo bip

Informacje dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2
znajdują się na stronie internetowej
http://wsse.szczecin.pl

Ponadto informujemy, że uruchomiono infolinię
Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, 
czynną przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - pod numerem 800 190 590.

Infolinia ma charakter edukacyjno - informacyjny.

Administrator

Administrator

środa, 01 kwietnia 2020 16:48

OGŁOSZENIE

Do ogłoszeń o naborach wniosków w ramach Programów:

1) „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2020
2) „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że zaplanowane obecnie terminy naborów w ramach programów resortowych pn.: "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 oraz "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 ulegają zmianom w poniższym zakresie po to, by umożliwić gminom/powiatom ubiegającym się o przyznanie środków finansowych skompletowanie niezbędnej dokumentacji w bezpiecznym dla nich okresie.

niedziela, 22 marca 2020 07:53

Koronawirus - informacje dla seniorów

Seniorzy b

niedziela, 22 marca 2020 07:48

Zasady kwarantanny

kwarantanna b

niedziela, 22 marca 2020 07:40

Skuteczne mycie rąk

mycie rąk b

niedziela, 22 marca 2020 07:33

Jak skutecznie dezynfekować ręce

dezynfekcja rąk b

Czym jest koronawirus?

Koronawirus to nowy, bardzo zaraźliwy wirus wywołujący chorobę o nazwie COVID-19. Choroba ta atakuje płuca i drogi oddechowe.

Koronawirus ma objawy podobne do grypy, jednak jest znacznie bardziej groźny. W większości przypad-ków nie jest śmiertelny, jednak osoby starsze, osoby cierpiące na inne choroby oraz osoby o obniżonej odporności są narażone na znacznie poważniejszy przebieg choroby, w tym śmierć. Oznacza to, że możesz być w grupie wysokiego ryzyka!

Zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, każdy obywatel wracający do kraju jest zobowiązany do odbycia czternastodniowej kwarantanny. Jak ma wyglądać? Co wolno, a czego kategorycznie nie wolno robić? Ministerstwo Zdrowia podaje wytyczne.

Gdzie odbywa się kwarantannę domową z powodu podejrzenia koronawirusa?

Kwarantanna domowa może być zarządzona w przypadku:

1. osób z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, które przechodzą chorobę COVID-19 łagodnie;
2. osób, które miały kontakt z przypadkiem potwierdzonym;
3. osób, które wracają do kraju z zagranicy.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu informuje, iż w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020r.), od dnia 23 marca 2020 r. do odwołania Ośrodek nasz będzie zamknięty dla klientów.
Pomimo zamknięcia budynku Ośrodek będzie funkcjonował w godz.7.00-15.00 od poniedziałku do piątku, wstrzymana będzie jedynie możliwość osobistego załatwiania spraw. Apelujemy o składanie dokumentów do urny podawczej ustawionej przy drzwiach wejściowych na II piętrze, gdzie znajduje się siedziba MGOPS lub poprzez platformę e-PUAP: /mgops_zlocieniec/SkrytkaESP, drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul.Plac 650-lecia 1, 78-520 Złocieniec. Druki podstawowych dokumentów działalności Ośrodka znajdują się na stronie internetowej MGOPS Złocieniec www.mgops.zlocieniec.pl oraz dostępne są na stoliku znajdującym się przy urnie podawczej.

Jednocześnie informujemy, że uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych, gdzie można uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.
Zgodnie z zaleceniem Wojewody Zachodniopomorskiego, MGOPS Złocieniec od dnia 20.03.2020 r. pełni dyżury telefoniczne w każdy dzień tygodnia w godz. od 7:30 do 19:00, w celu udzielenia niezbędnych informacji osobom potrzebującym pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres poczty elektronicznej lub telefonicznie tel. 94 36 712 48 lub 94 36 727 67
Sprawy pilne będą załatwiane po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym
tel. 94 36 712 48 wew.22 /sekretariat.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złocieńcu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin wspierających.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złocieńcu zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo - wychowawczych.
Zostając rodziną wspierającą możesz podzielić się swoim doświadczeniem i wesprzeć inne rodziny. Zasady powoływania i współpracy rodziny wspierającej określają art. 29, 30, 31 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z udzielaniem pomocy.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złocieńcu

poszukuje kandydatów na opiekunów prawnych

dla osób ubezwłasnowolnionych oraz rodziny wspierające.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z kierownikiem Ośrodka pokój 208

w czwartki godz.10.00-15.00.

Kierownik MGOPS w Złocieńcu
Grażyna Buczek

Strona 1 z 23